"Хорошая книга — это ручеек,
по которому в человеческую душу втекает добро..."

Приглашаем посетить наш Информационно-библиотечный центр!

План работы ИБЦ [93,5 Kb] (cкачиваний: 18)

Информация о работе ИБЦ [24,79 Kb] (cкачиваний: 10)

Заповеди читателя [12,24 Kb] (cкачиваний: 23)

10 фактов о пользе чтения [13,46 Kb] (cкачиваний: 25)

Инструкции библиотекаря [24,99 Kb] (cкачиваний: 17)

17 причин читать детские книги [14,94 Kb] (cкачиваний: 36)

Рекомендуем прочесть

Лучшие книги о детстве [330,07 Kb] (cкачиваний: 41)

Жемчужины детской литературы [718,89 Kb] (cкачиваний: 40)

Віртуальная выстава да 100-годдзя БССР
1 студзеня 2019 года мы будзем адзначаць 100-годдзе ўтварэння БССР. У бібліятэцы створана выстава.

Рэкамендуем прачытаць:
Галоўная асаблівасць гэтай кнігі ў тым, што яе аўтар, Уладзімір Паўлавіч Вялічка, з'яўляўся непасрэдным памочнікам першага сакратара ЦК КПБ П.М. Машэрава, ведае яго стыль і метады работы. Выкарыстоўвае каштоўны вопыт асабістых зносін з Пятром Міронавічам. Вялічка адкрывае малавядомыя старонкі яго біяграфіі. І не толькі. Аўтар спрабуе з філасофска-публіцыстычных пазіцый асэнсаваць шматгранную дзейнасць Машэрава, які ўвасабляе Беларусь і яе народ.

Шматтомная энцыклапедыя на ўзроўні дасягненняў сучаснай навукі адлюстроўвае шматвяковы шлях беларускага народа ад сівой даўніны да нашых дзён. Акрамя артыкулаў аб палітычных, грамадскіх і ваенных падзеях змешчаны матэрыялы аб адміністрацыйна-тэрытарыяльным падзеле, стане эканомікі, культуры, навукі і тэхнікі на розных этапах гісторыі. Біяграфічныя артыкулы расказываюць пра гістарычных асоб і іх радаводы. Важнае месца ў выданні займаюць геральдыка, нумізматыка, генеалогія і гістарычная картаграфія. Шырока асвятляецца жыццё беларускай эміграцыі розных часоў і шыраг іншых, раней закрытых тэм. Энцыклапедыя адлюстравана каляровымі і ч/б здымкамі, малюнкамі, картамі.

Мастацкая літаратура па тэме:
И. Мележ «Людзі на балоце»
І. Мележ «Подых навальніцы»
І. Мележ «Завеі, снежань»
К. Чорны «Пошуки будучыни»
М. Лынькоў «Насустрач жыццю»
Ц. Гартны “Сокі цаліны”
М. Гарэцкі “Дзве душы”
М. Гарэцкі “Ціхая плынь”
М. Зарэцкі “Вязьмо”
М.Гарэцкі “Віленскія камунары”
М. Гарэцкі “Камароўская хроніка”

Литературная гостиная "Дорога домой"
23 марта в Новодворской библиотеке-центре краеведения состоялась встреча с поэтессой Татьяной Лазарчик, уроженкой Нового Двора. Творческая встреча "Дорога домой" прошла в форме литературной гостиной. Она была посвящена Году малой родины и Всемирному дню поэзии.

Кніжка ў госці запрашае
26 сакавіка вучні пачатковых класаў прынялі актыўны ўдзел у гульні-падарожжы "Кніжка ў госці запрашае". Дзеці выконвалі розныя заданні, расказвалі пра сваіх любімых герояў. Таксама пазнаёміліся з навінкамі літаратуры, якая паступіла ў школьную бібліятэку. Даведаліся шмат аб чым цікавым ды новым.

Июль 2019 (9)
Июнь 2019 (24)