Логин:

: Admin | 16-01-2018, 15:59 | : 8
УВАГА! УВАГА! УВАГА!

ЗУБРАНЯ - 2018

Дата правядзення: 18 лютага 2018 г.

Месца правядзення: кабінет фізікі

Час правядзення: 2, 4 урокі

Адказны за правядзенне: Адамчук Н.І.

Спіс удзельнікаў

(0)
Предупреждение правонарушений в сфере высоких технологий
: Безопасность
: Admin | 16-01-2018, 14:29 | : 5
Напоминаем учащимся и их родителям,что безопасность может таиться даже тогда, когда мы находимся дома и заперли все двери на замок. Злоумышленники могут воспользоваться интернетом либо SMS сообщениями для того, чтобы похитить деньги с банковского счета, либо получить личную информацию, которую могут использовать для шантажа.
В целях вашей безопасности, рекомендуем вам быть бдительными, соблюдать осторожность при обнаружении подозрительных сообщений. Также можете ознакомиться с правилами безопасности в сети по ссылке ниже.

Памятка о выявлении правонарушений в сфере высоких технологий [387,09 Kb] (cкачиваний: 14)
Анонс шостага дня
: 6 день
: Admin | 16-01-2018, 09:19 | : 2

УВАГА! СУБОТА 20.01.2018 Г. ПРАПАНУЕ:

У гасцях у казцы (І – VІІІ кл.)
Пачатак у 11.00 гадзін
Зимние забавы
: Спорт, 6 день
: Admin | 15-01-2018, 09:03 | : 7
В субботу, 13 января в школе прошёл День здоровья “Зимние забавы”.
Дети активно участвовали в спортивной эстафете, а также играли в игры «Поиск клада» и «Варежка-подружка». Традиционная зима – это время снежков, санок, коньков, лыж… В общем всего того, что связано со снегом, льдом и морозом. Сегодня природа так настойчиво хочет поломать этот наш стереотип, но мы всё же надеемся, что скоро выпадет снег и можно будет насладиться настоящими зимними забавами.

Анон шостага дня
: 6 день
: Admin | 8-01-2018, 15:09 | : 14

УВАГА! СУБОТА 13.01.2018 Г. ПРАПАНУЕ:

Дзень здароўя:
Зiмовыя забавы (І – VІІІ кл.)
Пачатак у 11.00 гадзін
(0)
Рэспубліканскі семінар “Індывідуальная траекторыя прафесіянальнага развіцця: ад вопыту да педагагічнага даследавання”
: Admin | 8-01-2018, 10:05 | : 25
5 студзеня 2018 года педагогі школы, якія ўдзельнічаюць у рэалізацыі інавацыйнага праекта, прынялі ўдзел у рэспубліканскім семінары па інавацыйнай дзейнасці “Індывідуальная траекторыя прафесіянальнага развіцця: ад вопыту да педагагічнага даследавання”. Кіраўнік інавацыйнага праекта “Укараненне мадэлі рэфлексійнай дыягностыкі прафесіянальнай дзейнасці як сродка праектавання індывідуальнай адукацыйнай траекторыі ” Сурыкава А.В. акрэсліла змест, функцыі і сродкі рэфлексійнай дыягностыкі прафесіянальнай кампетэнтнасці педагога. Семінар наведалі педагогі з 9 устаноў адукацыі рэспублікі. Было праведзена 7 майстар-класаў, 2 з якіх – настаўнікамі нашай школы. Педагогі Лысевіч В.А. і Грыцкевіч Г.М. дзяліліся вопытам работы над тэмай педагагічнага даследавання “Актыўная ацэнка – новая філасофія адукацыі”. Намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце Л.В.Пархімовіч правяла майстар-клас “Метадычныя і арганізацыйныя аспекты суправаджэння даследчай дзейнасці вучняў па рускай мове і літаратуры”.
Посещение Ледового дворца в Лиде
: Спорт, туризм
: Admin | 6-01-2018, 17:03 | : 20
Во время посещения Лиды, наши школьники побывали не только в Центре безопасности МЧС, но также смогли покататься на коньках в Ледовом дворце. Все прошло замечательно, учащиеся получили массу положительных эмоций.
(0)
Экскурсия в Центр безопасности МЧС (г. Лида)
: Мероприятия, Безопасность, туризм
: Admin | 6-01-2018, 16:30 | : 29
5 января учащиеся 9-11 классов посетили Центр безопасности МЧС в городе Лида. Экскурсия оказалась познавательной и интересной как для школьников, так и для сопровождающих учителей. Большую часть времени заняла теоретическая часть: выслушали лекцию об оказании первой помощи, ориентировании в лесу, правилах поведения во время пожара. Имелась и практическая часть, во время которой имитировались ситуации застревания в лифте, вызова МЧС при иных обстоятельствах. С помощью специального манекена отработали движения, позволяющие спасти задыхающегося человека. Используя огнетушитель, нужно было потушить очаг возгорания. Больше всего учащимся понравился темный лабиринт, который имитировал ситуацию пожара в квартире, когда надо быстро покинуть помещение. В числе прочего показывали видеофрагменты, где рассказывалось о различных случаях из работы спасателей. В конце экскурсии небольшой тест по правилам безопасности показал, что слушали все внимательно, правила знаем!
(0)
Майстар-клас “Рэфлексійны аналіз урока як сродак самаудасканалення педагога”
: Admin | 4-01-2018, 12:36 | : 14
3 студзеня ў рамках правядзення “Тыдня педмайстэрства” прайшоў майстар-клас намесніка дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце Л.В.Пархімовіч “Рэфлексійны аналіз урока як сродак самаудасканалення педагога”. Маладыя спецыялісты, намеснікі дырэктараў па вучэбнай рабоце, працуючы ў групах, выпрацавалі крытэрыі эфектыўнага ўрока, пазнаёміліся з методыкай правядзення рэфлексійнага аналізу ўрока і абмеркавалі яго адрозненне ад традыцыйнага.

(0)
Майстар-клас “Эфектыўныя прыёмы развіцця чытацкіх навыкаў вучняў”
: Admin | 4-01-2018, 12:33 | : 20
3 студзеня 2018 года на базе СШ №3 г.Свіслачы прайшлі майстар-класы для настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры і настаўнікаў рускай мовы і літаратуры.
Настаўнікамі Навадворскай СШ Свіслацкага раёна Верабей Т.І. і Грыцкевіч Г.М., якія ўдзельнічаюць у рэалізацыі інавацыйнага праекта, прадстаўлены майстар-клас “Эфектыўныя прыёмы развіцця чытацкіх навыкаў вучняў”. Настаўнікі-філолагі пашырылі не толькі тэарэтычныя веды па тэме, але і падрабязна пазнаёміліся з матэрыяламі міжнароднай праграмы ацэнкі адукацыйных дасягненняў вучняў PISA, атрымалі рэкамендацыі па распрацоўцы заданняў па шасціўзроўневай сістэме Блума.